DS VIRGIN RACING, PARİS'TE PODYUMDA

Tüm biletlerin satıldığı Paris ePrix yarışına José María López'in ikinciliği ve Sam Bird'ün iki kez arka arkaya en iyi tur zamanı damga vurdu. DS Virgin Racing, FIA Formula E Şampiyonası'nın 2016/2017 sezonunda dördüncülüğe yerleşti.

 

Paris'in kalbinde, Les Invalides pistinde ilk startını alan José María López, %100 elektrikli araçların mücadele ettiği bu disiplinde sadece altı yarıştan sonra ilk kez podyumu gördü.

 

DS Virgin Racing pilotları, 49 turdan oluşan yarışı üçüncü ve on sekizinci sıralarda tamamladılar. Arjantinli pilot, Süper Pole'den geçip üçüncü sırayı alırken kura çekimiyle birinci sırada çıkış yapan İngiliz pilot da daha zorlu pist koşullarıyla uğraşmak zorunda kaldı.

Başlangıç çizgisinden itibaren podyum kesin gibi görünüyordu. Işıklar söndüğünde, tüm pilotlar dikkatle ileri atıldılar ve yarış ortalara doğru Lucas di Grassi ile Antonio Felix da Costa arasındaki çarpışmaya kadar olağan seyrinde gelişti. Araç değişikliğinden sonra, Jean-Eric Vergne'in çıkışı José María López'e ikinciliğe yerleşme olanağı sundu. Yarış, Di Grassi'nin neden olduğu ikinci bir kazanın ardından güvenlik arabasının girişiyle sona erdi.   José María López, podyumdan indiğinde şu yorumu yaptı: "Sezonun başından beri ilk kez olaysız bir yarış geçirdik. Meksika'dan beri potansiyelimizi gösterdiğimize inanıyorum. Monako'da, biraz şanssızdık. Her etapta bir şeyler öğreniyorum ve mühendislerle çok sıkı çalışıyoruz. Sonuçta, ilk kez podyuma çıkmaktan mutluyum ve ekip için Paris sokaklarında muhteşem bir sonuç aldığımızı düşünüyorum. ”   Sam Bird de şunları söyledi: "Bir sonuçla taçlandıramadığımız ilginç bir potansiyel ortaya koyduk. En iyi zamanı yapmak ve bonus puan kazanmak sadece küçük bir teselli. Ancak önümüzdeki Berlin yarışına daha güçlü geleceğiz. ” İkinci kez düzenlenen bu Paris ePrix yarışı iki gün boyunca açık ve ücretsiz olan eVillage ile tüm beklentileri aştı. DS 7 CROSSBACK, DS E-TENSE ve DSV-02'nin sergilendiği DS Automobiles standının etrafında, seyirciler Fransa'nın başkentinin kalbinde pist hareketliliğini yaşarken pilotlarla görüşme fırsatı da buldular.   DS Virgin Racing Ekip Müdürü Alex Tai şu açıklamayı yaptı: "Bütün ekip ve pilotlar bu yarışa çok iyi hazırlandılar. İlk üçünde ekipleri ve pilotlarıyla çok fazla Fransız olan takımların yer aldığı ilk iki sıralama grubuyla başlamak gibi bir dezavantaj yaşadık. Yarış olaylıydı ve Pechito'nun birinciliği almasını sağlayan bir güvenlik aracı müdahalesiyle sona erdi. İkinciliği gerçekten hak etti. İki pilotumuza ve tüm ekibe bravo. ”   DS Performance Direktörü Xavier Mestelan Pinon şunları ekledi: "Paris sokaklarında muhteşem bir sonuç elde ettik. İki zorlu turdan sonra, aracımızın performansını ve güvenilirliğini kanıtlayabilmekten mutluyuz. İleriki yarışlar açısından son derece ümit verici. Pilotlarımıza rekabet gücü olan bir araç sunduğumuzu biliyoruz. ”   DS Markası Genel Müdürü Yves Bonnefont ise şunları söyledi: "Cumhurbaşkanına özel DS 7 CROSSBACK'in tanıtımının ve DS Virgin Racing'in Paris sokaklarındaki olağanüstü geçit töreninin ardından bu muhteşem podyumla DS için muhteşem bir hafta oldu! Şampiyonada hayranlarımızın karşısında çok iyi sonuçlar almış olduk. ”   Formula E sezonunun yedinci ve sekizinci yarışları, 10 ve 11 Haziran'da Berlin Tempelhof Havaalanı'nda yapılacak.   FIA Formula E – ePrix de Paris – Résultats provisoires  

1 Sébastien BUEMI
2 José Maria LOPEZ
3 Nick HEIDFELD
4 Felix ROSENQVIST
5 Nicolas PROST
6 Robin FRIJNS
7 Nelson PIQUET JR
8 Tom DILLMANN
9 Mitch EVANS
10 Stéphane SARRAZIN
11 Esteban GUTIERREZ
12 Oliver TURVEY
13 Daniel ABT
14 Mike CONWAY
15 Adam CARROLL
16 Sam BIRD
17 Lucas DI GRASSI
18 Jérôme D'AMBROSIO
19 Jean-Eric VERGNE
20 Antonio Felix DA COSTA