DS VIRGIN RACING DİREKSİYONDA İKİ İNGİLİZ İLE NEW YORK'A VARDI

DS Virgin Racing, ilk kez iki İngiliz pilotla, New York'ta büyük puanlar alma şansı olduğuna inanıyor. 


New York'a ilk kez gelen FIA Formula E Şampiyonası 15 ve 16 Temmuz tarihlerinde düzenlendi. 2016/2017 sezonunun Brooklyn'deki pistte sondan bir önceki buluşmasında, Alex Lynn (yedek ve test pilotu) Formula E'nin başlangıç çizgisinde vatandaşı olduğu Sam Bird'e katılacak. José María López'in yokluğu ekibe yoğun bir İngiliz dokusu kazandırdı.

 

Berlin'de konuşulan önceki yarışta, DS Virgin Racing ekibi iki pilotuyla da puan kazanmıştı. Ekip, en yakın rakiplerine 40 puan fark atarak sıralamada dördüncülüğünü sağlamlaştırdı. 


%100 elektrikli Şampiyona, New York'a sezonun dokuzuncu ve onuncu yarışları, 2016/2017 takviminin sondan bir önceki buluşması için geliyor. Özel olarak tasarlanan 1.953 kilometre uzunluğundaki pistte altı viraj bulunuyor ve maksimum hız 195 km/s olarak öngörülüyor. Pazar günü yarış 43 tur üzerinden koşulurken, ertesi gün mühendisler ve pilotların işini zorlaştırmak için bu sayı 49'a yükselecek.   Sam Bird yarışla ilgili şu yorumu yaptı: “Simülatörde öğrendiklerime göre, pist muhteşem ve New York'lu izleyiciler için güzel bir mücadele vaat ediyor. Her biri farklı uzunlukta iki yarış koşulacağı düşünülürse, özellikle iki katı puan kazanılacağı için strateji kilit rol oynayacak. “ Alex Lynn ise şunları söyledi: “Formula E'ye New York'ta giriş yapmam mucizevi bir deneyim. Böylesine rekabet dolu bir ortamda, hazırlık süreci büyük önem taşıyor. Mühendislerimizle hem simülatörde, hem pist testlerinde sıkı çalışıyoruz. Aracımız performanslı ve ekibe avantaj sağlayabileceğimi biliyorum. “   Hafta sonu boyunca, pilotlar aynı zamanda kısa süre önce yedek pilotluğa yükselen Virgin'in kurucusu Sir Richard Branson'ın varlığından ve desteğinden de güç alabilecek. Takım Müdürü Alex Tai konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Alex'ten etkilendik ve Sam ile mükemmel bir ikili olabileceklerini düşünüyorum. Ekip Berlin'de yüksek bir rekabet gücü sergileyerek muhteşem bir iş çıkardı. Ancak daha ileri gidebiliriz ve New York'ta podyuma çıkabiliriz. Ekibimiz için New York çok özel bir deneyim. Pistin dışında birçok şey olacak; örneğin, İnovasyon Zirvesi sırasında Richard Branson şehrin 250'yi aşkın nüfuzlu liderine iklim değişikliğinin önlenmesindeki rollerine ilişkin bir konuşma yapacak. “   DS Performance Direktörü Xavier Mestelan Pinon şunları ekledi: “Berlin'den beri aracımızın New York'taki verimliliğini ve rekabet gücünü artırmak için sıkı test programımızı sürdürdük. İki pilotumuz similatörde uzun saatler geçirerek pisti ve enerjilerini nasıl yönetmeleri gerektiğini öğrendiler. Üzerinde çalışmamız gereken noktaları tespit ederek pilotlarımıza ön sıralarda mücadele etme olanağı kazandırdık. “   FIA Formula E Şampiyonası'nın New York (9. ve 10.) yarışları 15 ve 16 Temmuz'da yapılacak. DS Virgin Racing'in sezon başlangıcındaki başarısına katılmak için herkes Sam Bird ya da Alex Lynn'e oy vererek FanBoost kazandırabilir. Oy vermek için www.fiaformulae.com/fanboost adresindeki internet sitesini kullanabilir veya Twitter ve Instagram üzerinden #Fanboost ve #SamBird ya da #AlexLynn etiketlerini gönderebilirsiniz! Geçtiğimiz sezon, DS Virgin Racing en çok #Fanboost kazanan ekip olmuştu!