PUNTA DEL ESTE'DE PODYUM SAM BIRD’ÜN

Sam Bird, nefes kesici Punta del Esta E-Prix'ini üçüncü sırada bitirmeyi başardı. Britanyalı takım arkadaşı Alex Lynn de şu ana kadarki en iyi sonucunu alarak altıncı oldu. Seri orta noktasına erişirken, DS Virgin Racing hem pilotlar hem de takımlar sıralamasında üçüncü sıraya yükseldi. 

MEXICO CITY'DE BİTİŞ ÇİZGİSİNE İLK VARAN İSİM LYNN OLDU!

DS Virgin Racing, Meksika'nın başkentinde güçlü bir varlık göstermeye devam ediyor. Bird, yarışı ilk bitiren isim olarak pilotlar şampiyonasındaki üçüncü yerini korudu.

MARAKEŞ'TE PODYUM SAM BIRD'ÜN

DS Virgin Racing pilotlarından Sam Bird bugünkü Formula E Marakeş E-Prix yarışının ardından, bitiş noktasına varan takım arkadaşı Alex Lynn ile birlikte üçüncü sırayı garantiledi. Bu sonuçlarla Bird, genel klasmanda ikinci sırada yer alan takımıyla pilotlar şampiyonasında ilk sıranın yalnızca dört puan gerisinde yer alıyor.

FORMULA E'NİN YENİ SEZONU DS VIRGIN RACING'IN HONG KONG'DAKİ ZAFERİYLE BAŞLADI

DS Virgin Racing, 2 ve 3 Aralık 2017 tarihlerinde Hong Kong'da gerçekleşen Formula E Şampiyonası'nın ilk yarışında üstün bir zafer elde etti ve takım pilotlarından Sam Bird pilotlar sıralamasının zirvesine yerleşirken, DS Virgin Racing takımlar sıralamasında lider takımın ardından 3 puan farkla ikinci sıraya yerleşti. 13 Ocak 2018'de Marakeş'te gerçekleşecek 2017/2018 sezonunun bir sonraki yarışı için cesaret verici sonuçlar elde edildi.

DS VIRGIN RACING VE SAM BIRD, NEW YORK TARİHİNDE DÜZENLENEN İLK OTOMOBİL YARIŞINI KAZANARAK TARİHE GEÇTİ

FIA tarafından organize edilen, tüm dünyanın merakla takip ettiği, %100 elektrikli Formula araçlarının mücadelesi olan Formula E’nin 15 ve 16 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen son iki ayağı Qualcomm New York City ePrix’sinde, Sam Bird pilotajındaki DS Virgin Racing Takımı çifte zafere ulaştı.

DS VIRGIN RACING DİREKSİYONDA İKİ İNGİLİZ İLE NEW YORK'A VARDI

New York'a ilk kez gelen FIA Formula E Şampiyonası 15 ve 16 Temmuz tarihlerinde düzenlendi. 2016/2017 sezonunun Brooklyn'deki pistte sondan bir önceki buluşmasında, Alex Lynn (yedek ve test pilotu) Formula E'nin başlangıç çizgisinde vatandaşı olduğu Sam Bird'e katılacak. José María López'in yokluğu ekibe yoğun bir İngiliz dokusu kazandırdı.

DS VIRGIN RACING, PARİS'TE PODYUMDA

José María López, Paris ePrix yarışında ikincilik elde etmesi sayesinde ilk kez Formula E podyumuna çıktı. Monako'da olduğu gibi, Sam Bird yarışı yine en iyi turla bitirdi DS Performance ekibinin kendi evindeki mücadelesi kapalı gişe izlendi.

DS VIRGIN RACING İÇİN VAATLERLE DOLU BİR İLK YARIŞ

Olumlu geçen ilk günün ardından, Formula E 3 Sezonunun ilk yarışı büyük bir hayal kırıklığı ile sona erdi.

Hong Kong'da yarışan Sam Bird, araç değişimi sırasında yaşadığı bir teknik arıza nedeniyle ilk sırayı bırakmak zorunda kaldı.

José María López, ilk virajda bir çarpışma sonrasında oluşan yol tutuş sorunları ile devam etme durumunda kaldı

DS VIRGIN RACING BERLİN'DE FORMULA E ŞAMPİYONASI'NIN PODYUMUNA ÇIKTI

Jean-Éric Vergne ve Sam Bird sırasıyla beşinci ve on birinci oldu

DS Virgin Racing, Jean-Éric Vergne'in sıkı performansı sayesinde artık Formula E'nin genel klasmanında üçüncü sırada yer alıyor. 
Fransız pilot aynı zamanda, DS Virgin Racing'e diğer tüm ekiplerden daha fazla gerçekleştirdiği sezonun dördüncü pole pozisyonunu elde etmesine olanak tanıdı.

Sonraki etap: Londra ePrix, 2-3 Temmuz

Ekip Direktörü Alex Tai, "Londra'da muazzam bir mücadele olacak ama Sam ve Jean-Éric ikilisi her yarışta gelişiyor. Bizi nelerin beklediğini görmek için sabırsızlanıyorum çünkü iyi bir konumdayız ." diye açıkladı.

DS Virgin Racing Formula E Team hakkında daha ayrıntılı bilgi için DS Virgin Racing sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

DS Virgin Racing

DS, PARİS EPRIX'NİN PODYUMUNDA

Jean-Éric Vergne, Fransa'nın başkentinde düzenlenen ilk ePrix'nin sonunda muhteşem bir sıraya yerleşerek hayranlarını mutlu etti.


"Hem ekip hem de kendi evinde mücadele eden DS olağanüstü bir sonuç elde etti. Karmaşık bir sezon geçirdim, ekip bana sabırlı davrandı ve bugün onları ödüllendirmek istiyordum. Bu podyumda olmak muhteşem bir an.”

Sonraki etap: Alman başkenti Berlin

 Bird, "JEV için mutluyum. Bunu gerçekten hak ediyor. Onu geçmeye çalıştım; çünkü otomobil sporu yapıyoruz ve bu bizim mesleğimiz ama özellikle ekip için mutluyum. Bir kez daha bizim de bu yarışta olduğumuzu kanıtladık ve buradaki performanslarımız Berlin'den önce büyük güven verdi. " diye açıkladı.

DS Virgin Racing Formula E Team hakkında daha ayrıntılı bilgi için DS Virgin Racing sitesini ziyaret edebilirsiniz.

DS VİRGİN RACİNG

LONG BEACH'TE DS VIRGIN RACING İÇİN SEYRE DEĞER ANLAR

Pole pozisyonunun sahibi Sam Bird, Long Beach ePrix'de, bir lastik duvarına çarptıktan sonra altıncı oldu.

"Yirmi bir puan alabileceğimizi ve sadece on bir puan aldığımızı düşününce, bu hatayı kabullenmek çok zor" diye açıkladı Bird. "İyi bir yerdeydim ve kazadan önce Lucas'ın önüne geçebileceğime inanıyordum. Yine de sıralama yarışlarında hızımızı kanıtladık ve bunu korumayı tercih ediyorum. ”

DSV-01, yaklaşan Paris etabıyla birlikte geliştirilecek

Formula E artık direksiyonunu sezonu sonlandıracağı Avrupa'ya kırdı. DS bu Avrupa turnesine evinde, les Invalides müzesinin çevresindeki benzersiz bir pistte başlayacak.

23 Nisan'da Paris ePrix yarışını izleyin ve ekiplerimizi fanboost üzerinden destekleyin.

DS Virgin Racing Formula E Team hakkında daha ayrıntılı bilgi için DS Virgin Racing sitesini ziyaret edebilirsiniz.

DS VİRGİN RACİNG

SAM BIRD MEKSİKA'DA DS VIRGIN RACING İÇİN PUAN TOPLADI

Sam Bird, yoğun ve virajlarla dolu bir ePrix yarışının ardından Virgin Racing ekibi için yeni puanlar kazandı.

Jean-Éric Vergne başlangıç sıralamasında altıncı olarak ekibin en iyi performansını gerçekleştirdi; Sam ise on birinci oldu.

En önde gelme kararlığına rağmen, Jean-Éric puanını yükseltmesini önleyen teknik bir sorunla karşılaştı.

On birinci pozisyondan start alan Sam Bird, yükselerek varış çizgisine yedinci geldi.

ABD İÇİN YOLA ÇIKILDI

2 Nisan'da LONG BEACH ePrix yarışını izleyin ve ekiplerimizi fanboost üzerinden destekleyin.

DS Virgin Racing Formula E Team hakkında daha ayrıntılı bilgi için DS Virgin Racing sitesini ziyaret edebilirsiniz.

DS VİRGİN RACİNG

"DS VIRGING RACING: SAM BIRD'ÜN İNANILMAZ ZAFERİ"

Daha birçok özelliğin yanı sıra yetenek, sabır ve mükemmel yönetimi bünyesinde harmanlayan DS Virgin Racing ekibi, daha dördüncü yarışından itibaren kendini göstermeye başladı. 

En iyi Super Pole zamanıyla pole pozisyonu alan İngiliz, böylece Buenos Aires ePrix yarışını kazanmak için ideal konuma yerleşti. 

Dahası, iki ekip pilotu da Fanboost kazanarak taraftarların arasındaki popülerliğini kanıtladı. 

12 Mart'ta Meksika ePrix yarışını izleyin ve ekiplerimizi fanboost üzerinden destekleyin.

 

DS Virgin Racing Formula E Team hakkında daha ayrıntılı bilgi için DS Virgin Racing sitesini ziyaret edebilirsiniz.

VERGNE, DS VIRGIN RACING İÇİN SAYACINI AÇIYOR!

Punta del Este ePrix yarışında altı değerli birim kazanan Jean-Éric Vergne, DS Virgin Racing için ilk puanlarını aldı.
"Performansımdan gerçekten memnunum" dedi Jean-Eric Vergne varış noktasında. "En sonda başladıktan sonra daha iyisini yapmak çok zordu. Saldırdım ve rakiplerimin karşısında büyük keyif aldım. Ekip muhteşem bir iş çıkardı. Ayrıca Fanboost kazanmama yardımcı olan tüm taraftarlara da teşekkür ederim. Yarış sırasında çok faydası oldu. "
Ekip artık 6 Şubat 2016'da FIA Formula E Şampiyonası'nın dördüncü yarışına sahne olacak Buenos Aires için hazırlanıyor.


DS Virgin Racing Formula E Team hakkında daha ayrıntılı bilgi için DS VİRGİN RACİNG 
sitesini ziyaret edebilirsiniz.

DS VIRGIN RACING MALEZYA'DA PODYUMDA

Sam Bird, DS Virgin Racing ekibinin 2015-2016 sezonunda ilk kez podyuma çıkmasını sağladı.  DS Virgin Racing Ekip Direktörü Alex Tai, "DS'in tahrik zincirinin güvenilirliğiyle Sam'in inatçılığı birleşince muhteşem bir sonuç aldık. Bu vesileyle, yarıştan hemen önce var güçleriyle çalışıp aracın iki parçasını değiştiren tüm ekibin çabalarını da takdir etmek isterim. " diyerek ekledi.

FIA Formula E Şampiyonası şimdi Uruguay'a gidiyor: bir sonraki ePrix yarışı 19 Aralık'ta Punta del Este'de koşulacak.

DS VIRGIN RACING 24 EKİM'DE PEKİN'DE

Çin'in başkentinin kalbinde, DS Virgin Racing pilotu Sam Bird sezonun ilk puanlarını aldı. Varışa yedinci olarak gelen İngiliz pilot altı puan kazandı. Ekip arkadaşı Jean-Éric Vergne ise yarışı ilk onun dışında, on ikinci sırada tamamladı.

 

Bird, varış çizgisinde "Sinir bozucu bir yarıştı" diye itiraf etti. "Yine de ilk puanlarımızı almamız iyi oldu. Olumlu işaretler vardı ama Malezya öncesinde çok çalışmamız gerekiyor. Ayrıca FanBoost elde etmemize olanak tanıyan tüm hayranlarımıza da teşekkür ederiz. Ekibe ve bana destekleri gerçekten inanılmazdı! ”